Práce u filmu

Na internetu jsem narazila na inzerát, že Cinema City hledá nové posily, předpokladem byla komunikativní angličtina a potravinářský průkaz. Ten jsem si za 100 Kč nechala vystavit u doktorky. Jako reakci na inzerát jsem poslala životopis, aktuální fotografii a motivační dopis, ve kterém jsem zmínila, na jaké pobočce a pozici bych chtěla pracovat. Na výběr byl uvaděč (tam hledali spíše chlapce), pokladní, barmanka a kavárnice. Asi do týdne jsem měla odpověď a pozvání na pohovor.

Komedie? Horor?

Když jsem dorazila na pohovor, ukázalo se, že pohovor je spíše testem toho, jestli nemám nějakou vadu řeči a zda-li doopravdy umím anglicky. Dále se mě zeptali, kdy a jak moc mohu pracovat, jak moc jsem flexibilní a pár dalších věcí, nic složitého. Pak proběhlo zaškolení. Pracovala jsem jako barmanka na popcornovém baru, musela jsem se tedy naučit obsluhovat a zacházet s přístroji. Není to nic složitého, prakticky stačí znát pár tlačítek a vědět, že se lidem musí místo středního menu nabízet velké. Odpolední směna pak večer uklízela bar do perfektní čistoty. Takže docela nuda.

Peníze a čas

Jako barmanka jsem měla 72 Kč na hodinu čistého + dýška od zákazníků. Ostatní pozice v kině jsou na tom stejně. U této brigády jsem stíhala v pohodě studovat, chodila jsem pracovat třikrát týdně a celkem vydržela asi půl roku. Pokud jde o motivaci ze strany zaměstnavatele, vyhlašoval se každý měsíc nějaký nejlepší brigádník, který získal zdarma vstupenky do kina. Já to ale nikdy nebyla. Brigádu v Cinema City můžu doporučit, pokud od ní nečekáte vzrušující chvilky před filmovým plátnem a soukromé premiéry nejnovějších filmů. A taky vám garantuji, že na popcorn nějaký čas nebudete mít chuť!

Rok: 2016

Zdroj:http://chudystudent.cz/moje-zkusenosti-s-brigadou-v-cinema-city/